חיפוש

לומדים כפל וחילוק בכיף!

עודכן: 3 בספט׳ 2021

הורים רבים שואלים את עצמם את השאלה "כיצד אפשר לעזור לילדיהם ללמוד את לוח הכפל בהנאה?" אם גם ילדכם סובל רבות בניסיון לשנן את לוח הכפל ומתקשה ללמוד את המספרים המאתגרים שלא נכנסים לראשו, עתה תוכלו לעזור לו לעשות זאת מבלי לכעוס ולהתווכח. הורים בימינו כבר לא צריכים לשבת ולהעביר אינסוף ערבים משעממים עם נייר, עט וזמן רב שנעלם מבלי שוב על שינון לוח הכפל ביחד עם ילדיהם, מעכשיו ניתן ללמוד במשחק ובכיף המתאימים לכל המשפחה. תנו לנו להראות לכם כיצד ניתן ללמוד לאהוב מתמטיקה תוך מספר שעות של משחק ועניין ובו בעת לשלוט בכל מה שנלמד במשך חודשים ארוכים של עבודה. אנו נציג בפניכם 3 משחקים מהאוסף שלנו שיעזרו לכם להתמודד עם משימה זו! כל המשחקים מופצים ברחבי ישראל ובעלי הוראות בשלוש שפות - רוסית, אנגלית ועברית.


 

"חלונות בכפולות" או: מתמטיקה לא משעממת עבור הקטנטנים.

טכניקה ייחודית של מורה אמיתי, כזו שהוכחה לאורך שנים של עבודה עם ילדים, תאפשר לבני ביתכם ללמוד כפל בקלות כבר בגיל צעיר. הקלפים המעניינים ירתקו גם ילדים שלא בהכרח רוצים ללמוד- חלונותיהם השקופים של הבתים שומרים בתוכם סוד אמיתי אותו ילדכם יוכל לגלות. הכפל יהיה בטווח שבין 1 ל -5- דוגמאות שקל לזכור. משחק זה הוא ההוכחה לכך שאפשר להתחיל בלימודי מתמטיקה מלהיבים כבר בגיל חמש.

בגיל צעיר, כשילדיכם עדיין לא עסוקים בלימודים ובשיעורי בית ומוחם העדין הוא כמו ספוג הצמא לידע, תוכלו להעשירם ביסודות לוח הכפל אשר בהחלט יועילו להם בעתיד. הגאונים הקטנים ילמדו להכפיל מספרים מ-1 ועד 5, יחזיקו את הקלפים בידיהם, מה שיעזור למוטוריקה, יוסיף


את אלמנט הראות ויסייע להם לשנן חשבון במהירות רבה. הסט כולל קלפים שונים, כאשר על החלון של אחד מהם תהיה כתובה הספרה 2, על השני הספרה 4 למשל, ועל ידי חיבורם ביחד, הילד יקבל את המספר 8. האיורים הצבעוניים ירתקו את הילד לאורך זמן, ובלי לשים לב הוא ילמד מתמטיקה תוך הנאה מהמשחק.

במשחק ישנן כמה רמות, אותן תבחרו בעצמכם לפי יכולותיהם של ילדיכם. הרמה הראשונה "אני רואה"- למעשה מדובר במבחן מהירות- הראשון מהילדים שהצליח להכפיל את כל הבתים כדי לקבל את המספר שנמצא בקלף, חייב לצעוק: "אני רואה!"

הרמה השנייה היא "בניה גדולה"- בעזרתה אפשר ללמוד לחשב מספר מהלכים קדימה, מה שמשפיע לטובה על חשיבתו של הילד. במשחק זה נמצאת על הלוח ערימת קלפים והשחקנים מקבלים קלפים עם משימה שבה הם צריכים להכפיל את החלונות- ככל שכמות שהתשובות הנכונות גדולה יותר, כך הדמות נעה רחוק יותר. גם את הילדים הגדולים יותר לא הזנחנו ועבורם יש לנו משחק שנקרא "מולטי פרח", קראו עליו בהמשך.


תקנו את המשחק "חלונות בכפולות" בקישור הזה ותתחילו ללמוד בכיף!

אלה הכללים המלאים של המשחק:


 

"מולטי פרח" הוא משחק נהדר עבור חובבי מתמטיקה קטנים.

המשחק מתאים לגילאי 7-9 שנים, בדיוק השלב בו הילד נתקל לראשונה בלוח הכפל המורכב. הילדים נהיים שקועים לחלוטין במשחק, כיוון שבמהלכו הם צריכים לבצע הרבה משימות מעניינות- שתילת פרחים בערוגות, הסרתם כשהם נובלים, ולמעשה כל מה שניתן כדי לנצח את המתחרים שלהם.

מה בדיוק יעזור להם ללמוד את יסודות המתמטיקה? דיוק בהזמנות- מכיוון שצריך לשתול בערוגות את מספר הצמחים המדויק להם זקוק הלקוח- לא פחות ולא יותר.

לדוגמא, הלקוח ביקש 18 פרחים, על הילד לחלק באופן עצמאי שישה פרחים לשלוש ערוגות פרחים, בצורה הזו הוא יוכל לשנן את לוח הכפל בקלות ובהנאה.המטרה העיקרית של המשחק היא להרוויח יותר מטבעות מאשר המתחרה, הדבר מגביר עוד יותר את רוחו התחרותית של הילד, והוא אפילו לא ישים לב לקלות בה לוח המספרים נכנס לראשו. בעזרת משחק מעניין זה תוכלו ללמד את ילדכם כיצד להכפיל, לחלק ולבצע פעולות שונות במהירות מבלי לחשוב עליהן. מתמטיקה יכולה לרכוש צבע מעניין, עם קצת תחרות ועניין- שזה בדיוק מה שתלמיד צעיר צריך בכדי לשלוט במידע חדש. המשחק מומלץ לילדים שהגיעו לגיל 7. במקרה ותחליטו ללמד ילד צעיר יותר מספר פעולות מתמטיות, אנו מציעים את המשחק - "חלונות בכפולות", המפורט לעיל.


את המשחק "מולטי פרח" אפשר לקנות בקישור הזה והילד שלכם אפילו לא ישים לב שלמד את כל לוח הכפל תוך כדי המשחק!כללים מלאים והסבר על המשחק:

 

"חצי פיצה" הוא משחק שנועד לעזור לשלוט במהירות בשברים.


עבור ילדים רבים נושא ה"שברים" קשה להבנה מכיוון שלילדים אין עדיין ראייה מוחלטת באשר להבדלים בין השברים השונים. אנו בטוחים ששמעתם את ילדיכם אומר "חצי" במקום "חלק" או להיפך. לדוגמא "אני אתן חצי מהסוכריות לתמר, חצי לדני וחצי לאדם".

אנו מציעים משחק שיבהיר את הקושי בנושא מאתגר זה ויעזור לילדכם להעביר את הזמן עם תועלת ולרכוש מיומנות נוספת, הרי לשחק משחק מעניין בערב עם האחים, החברים או המשפחה זו דרך לימוד הרבה יותר נעימה מאשר מטלות ותרגילים מעט משעממים שאומנם מפתחים את יכולות העבודה עם שברים אך לא מלמדים את ההבנה בנוגע למהו שבר ומהם ההבדלים בין השברים השונים.

ניתן להציג את הנושא המורכב הזה במשחק מעניין, בו ילדיכם לא רק יוכלו ללמוד טכניקות מתמטיות, אלא גם יעבירו את הזמן בצורה מעניינת ושימושית. המשחק מתאים לילדים מגיל 6 ומעלה.

במשחק זה הילד הופך לשף אשר מכין את הפיצה הכי טעימה בעולם, אך בגלל שלקוחות רבים אינם מסוגלים לאכול את כולה ומזמינים רק חתיכה אחת- הילד יצטרך לחלק אותה לשברים.

קלפי המשחק הם בהירים, נעימים למגע ואיכותיים מאוד, דבר שמושך את תשומת לבם של השחקנים הקטנים.


משחק זה מתאים הן לילדים צעירים והן לילדים גדולים יותר, כל שנדרש מכם, ההורים המלווים בעשייה הוא לשנות את רמת הקושי. הרמה הראשונה מורכבת רק מתמונות עגולות, כאשר המשימה היא לחבר פיצה שלמה שתתאים לקלף שבידי הילד, ממספר קלפים המונחים על השולחן.

כאשר ילדים גדולים יותר משחקים במשחק, צריך לקחת בחשבון לא רק את גודל הפיצה, אלא גם את מרכיביה.


לקנות את המשחק "חצי פיצה" אפשר לקנות בקישור הזה ותוך כמה ימים ילדיכם יתחילו להנות מהלמידה ביחד עם המשחק הנפלא שלנו!
כללים המלאים של שתי גרסאות המשחק:


עם המשחקים שלנו, מתמטיקה תהפוך למקצוע הלימודים האהוב ביותר, כל שעליכם לעשות הוא להתנסות פעם אחת ולתת לילדכם להנות מהחוויה השימושית והמרתקת הזו!324 צפיות0 תגובות